BELTERÜLETI CSAPADÉKVÍZ-ELVEZETÉS FEJLESZTÉSE EGYHÁZASGERGÉN

TOP-2.1.3-15-NG1-2016-00016

Sikeresen lezárult a belterületi csapadékvíz elvezetés fejlesztésének projektje

A terveknek megfelelően megvalósult a TOP-2.1.3-15-NG1-2016-00016 számú pályázati támogatás segítségével Egyházasgerge belterületi csapadékvíz elvezető hálózatának korszerűsítése. A beruházás során új vízelvezető árkok kerültek kiépítésre, melyek segítségével nagyobb esőzések alkalmával lehulló csapadék gyors elvezetése biztosítottá vált.
 A csapadékvíz megfelelő elvezetéséből adódóan megelőzhető, hogy a heves esőzések után a lezúduló víz anyagi károkat okozzon mind az önkormányzati, mind a magántulajdonokban. A beruházás eredménye a település belterületi csapadékvíz elvezetési rendszerének fejlesztése, környezeti állapotának javítása, a helyi vízkár veszélyeztetettség csökkentése, a további környezeti káresemények megelőzése.

A települést érintő vízkárok megakadályozására és a csapadékvíz megfelelő elvezetésére benyújtott TOP-2.1.3-15-NG1-2016-00016 azonosító számú pályázat keretében 200.000.000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el.

Kedvezményezett neve: Egyházasgerge Község Önkormányzata

Projekt címe: Egyházasgerge belterületi csapadékvíz-elvezetésének fejlesztése

A szerződött támogatás összege: 200 millió Ft.

A támogatás mértéke: 100%

Projekt tartalmának bemutatása: Egyházasgerge belterületi vízelvezetésének fejlesztése az árvízkárok megelőzésének érdekében. Az új vízelvezető árkok kialakítása, valamint a meglévő hálózat felújítása segítségével biztosítottá válik a csapadékvíz gyors lefolyása.

A projekt befejezése: 2019. március 29.

A projekt azonosító száma: TOP-2.1.3-15-NG1-2016-00016